banner

تماس با ما

ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری ایمپلنت فوری دندان

ایمپلنت فوری دندان از جمله روش‌هایی است که بسیاری از افراد برای انجام آن به متخصص ایمپلنت در بهترین دندانپزشکی زیبایی مراجعه می‌کنند.

ایمپلنت فوری دندان

از تأثیرگذارترین موارد در رابطه با دندان‌های از دست‌ رفته ایمپلنت دندان می‌ باشد. ایمپلنت یا کاشت دندان باعث از بین رفتن نگرانی در رابطه با دندان از دست‌ رفته خواهد شد. این روش از درمان‌های زیبایی در ناحیه دهان و دندان به شمار می‌رود. کاشت دندان به روش‌های مختلفی انجام می‌گیرد که یکی از آن‌ها ایمپلنت فوری دندان می‌باشد؛ اما منظور از ایمپلنت دندان به‌ صورت فوری چیست و در چه زمان‌هایی به این نوع درمان نیاز خواهد بود؟

 در حالت معمولی ایمپلنت یا کاشت دندان در چند مرحله به انجام می‌رسد و به دلیل وجود این مراحل این امکان خواهد بود که مدت‌ زمان درمان به چند ماه ختم شود؛ اما در روش ایمپلنت فوری، کاشت دندان فرد متقاضی در کمترین زمان ممکن انجام خواهد شد و از انجام چند مرحله مانند ایمپلنت معمولی برخوردار نخواهد بود. در واقع این نوع روش ایمپلنت دندان اغلب برای کسانی انجام خواهد شد که اولاً از شرایط مناسب بدنی برخوردار باشند و ثانیاً توانایی تحمل چند ماهه ایمپلنت معمولی را نداشته باشند. در ادامه در رابطه با این نوع روش درمان اطلاعاتی را در اختیارتان قرار خواهیم داد.


روش انجام ایمپلنت فوری دندان

در ایمپلنت فوری دندان همان‌طور که در بحث قبلی نیز به آن اشاره نمودیم متخصص درمان را در مدت‌زمان کمتری به انجام می‌رساند. در واقع از طریق این نوع درمان می‌توان دوره درمان را کوتاه‌تر نمود؛ اما این روش درمانی به چه صورت انجام می‌گیرد؟ برای کاشت دندان می‌بایست حفره مناسبی در قسمتی که دندان ازدست‌رفته است توسط متخصص ایمپلنت ایجاد شود. این حفره‌ها در واقع جایگاه قرارگیری ایمپلنت می‌باشند.

ایمپلنت در واقع نقش ریشه دندان را بر عهده می‌گیرد و به‌ عنوان پایه‌ای است برای اتصال پروتز دندان. پس‌ از اینکه این حفره با دقت کافی ایجاد شد نوبت به قرار دادن و پیچ کردن ایمپلنت در این حفره خواهد رسید. پس از انجام این کار برخلاف کاشت دندان معمولی نیاز به فرصت چند ماهه برای قرار دادن پروتز یا دندان جایگزین نیست. در ایمپلنت فوری از یک روکش موقت به‌جای دائمی استفاده می‌شود و به‌ عنوان پروتز به ایمپلنت متصل می‌شود. پس از گذشت چند ماه پروتز اصلی به ایمپلنت متصل خواهد شد. در واقع این روش درمانی برای دندان‌های جلو بیشتر کاربرد دارد چرا که بیشتر در معرض دید می‌باشند.

ایمپلنت فوری دندان

نکات مهم در رابطه ایمپلنت فوری دندان

ایمپلنت فوری دندان از مزیت‌های مختلفی برخوردار است که مسلماً کوتاه بودن دوره درمان این نوع روش کاشت دندان از مهم‌ترین مزیت‌های آن به شمار می‌رود. از دیگر موارد در رابطه با ایمپلنت فوری دندان می‌توان به انجام جراحی برای ایجاد هماهنگی میان لثه و همچنین تاج دندان اشاره نمود. این امر باعث زیبا ترشدن لبخند مراجعه‌کننده خواهد شد. از مهم‌ترین موارد دیگر در این نوع روش درمان مراقبت بالاست.

در صورت عدم مراقبت و همکاری فرد مراجعه‌کننده این امکان خواهد بود که ایمپلنت و دندان کاشته شده دچار شکستگی شود. از موارد دیگر عدم کشیدن سیگار در زمان درمان است. این عمل نیز در شکننده شدن ایمپلنت و پروتز تأثیرگذار خواهد بود. افرادی که از فک مقاوم و محکم برخوردارند می‌توانند کاندید مناسبی برای این نوع درمان محسوب شوند. دندان‌ قروچه کردن مانع از انجام این درمان خواهد شد بنابر این کسانی که دچار این مشکل هستند نمی‌توانند کاندید مناسبی برای این نوع ایمپلنت به شمار آیند. در رابطه با هزینه این درمان باید اشاره کنیم که مقداری قیمت آن نسبت به ایمپلنت معمولی بالاتر است.

1396/12/07

عنوان ویدئو

مجله دندانپزشکی
 • ترمیم ایمپلنت اندواستیل
  ترمیم ایمپلنت اندواستیل

  ایمپلنت اندواستیل برای ترمیم دندان هایی که در حال خراب شدن هستند بهترین گزینه می باشد. ایمپلنت اندواستیل از مزایای بسیاری برخوردار است.

  28 اسفند 1396
 • ترمیم زیبایی دندان با کامپوزیت
  ترمیم زیبایی دندان با کامپوزیت

  برای ترمیم و زیبایی دندان ها از روشی به نام ونیر کامپوزیت دندان استفاده می شود. برطرف کردن بد رنگی و همردیف کردن دندانها ازکاربردهای کامپوزیت دندان میباشند

  26 اسفند 1396