banner

تماس با ما

ترس از دندانپزشكي و دندانپزشكي در خواب

ترس از دندانپزشكي و دندانپزشكي در خواب ترس از دندانپزشكي مشكل بزرگي است كه در افراد زيادي از جامعه ديده مي شود. اين مشكل باعث عدم مراجعه بيماران نيازمند به درمان دندانپزشكي مي شود و در نتيجه آن اين افراد دچار بيماري لثه پيشرفته، درگيري عصب دندان هاي پوسيده، عفونت دندان و لثه و حتي آبسه هاي عفوني دهان مي گردند. اين بيماران زماني به دندانپزشكی زیبایی مراجعه مي كنند كه صدمات زيادي به سيستم جونده خورده است كه باعث افزايش هزينه هاي درماني و از دست رفتن دائم دندانها و لثه مي گردد.


چرا ترس از دندانپزشكي بوجود مي آيد ؟ترس غير معقول از دندانپزشكي معمولاً ناشي از تجربه نامناسب قبلي است و اگر شما يكي از افرادي هستيد كه دچار اين اضطراب و ترس غير طبيعي هستيد بايد بدانيد كه ميليون ها نفر از مردم جامعه مانند شما اين ترس را در خود دارند. علت اين ترس غير معقول يا Dental  phobiaمي تواند يكي از علل زير باشد.

    تجربه منفي و نامناسب قبلي در اثر تجربه درد شديد بخصوص در كودكي
    ترس از دستگاههاي دندانپزشكي باقي مانده از كودكي و يا اولين برخورد دندانپزشكي نامناسب
    بي توجهي طولاني مدت نسبت به دهان و دندان . اگر تخريب ناشي از اين به توجهي زياد باشد بيمار از ترس اينكه توسط دندانپزشك شماتت شود دوست ندارد به درمان اقدام نمايد.
    برخورد قبلي با دندانپزشك بداخلاق
    ترساندن كودك از پزشك و تزريق

براي اين افراد چه درماني وجود دارد؟اگر شما يكي از افرادي هستيد كه چنين ترسي را در خود احساس مي نمايد نبايد خود را بخاطر اين احساس سرزنش نماييد. اين ترس ربطي به سن شما ندارد و وجود اين احساس ترس از شخصيت شما نمي كاهد. راه هاي زيادي وجود دارد كه دندانپزشك مسئول مي تواند با استفاده از آنها به شما كمك كند كه عبارتند از :

الف) ارتباط كلامي در مورد احساس ترس با دندانپزشك قابل اطمينان . اگر دندانپزشك شما وقت كافي براي درك اين احساس شما نمي گذارد بهتر است به دنبال دندانپزشك بهتري بگرديد.
ب) توضيح كامل روشهاي درماني از طرف دندانپزشك
ج) ارتباط كامل كلامي و توضيح كامل احساس ترس براي دندانپزشك
د) تكنيك هاي اضطراب زدايي
ه) دندانپزشكي در خواب يا Sedation Dentistry


دندانپزشكي در خواب چيست ؟اكثر درمانهاي دندانپزشكی زیبایی را مي توان در شرايطي انجام داد كه بيمار تحت تاثير داروي بيهوشي سبك در وضعيت خواب به سر مي برد. نوع داروهاي انتخاب شده جهت اين بيهوشي به نوعي است كه بيمار بعد از بهوش آمدن خاطره اي از زمان بيهوشي خود ندارد. اين عمل باعث از بين رفتن اضطراب، درد و آگاهي نسبت به درمان مي شود. اين داروها توسط پزشك متخصص بيهوشي و در حضور وي وارد بدن شده و پزشك متخصص علائم حياتي بيمار را در حين دركان كنتري مي نمايد.


آيا اين داروها مطمئن مي باشند؟وقتي ميزان صحيح از دارو توسط پزشك متخصص بيهوشي وارد بدن شود اين درمان كانلاً قابل اطمينان مي باشد.
اگر شما فكر مي كنيد كه به اطلاعات بيشتري در رابطه با ترس از دندانپزشكي و دندانپزشكي در خواب احتياج داريد با ما تماس بگيريد.
1396/06/29

عنوان ویدئو

مجله دندانپزشکی
 • ترمیم ایمپلنت اندواستیل
  ترمیم ایمپلنت اندواستیل

  ایمپلنت اندواستیل برای ترمیم دندان هایی که در حال خراب شدن هستند بهترین گزینه می باشد. ایمپلنت اندواستیل از مزایای بسیاری برخوردار است.

  28 اسفند 1396
 • ترمیم زیبایی دندان با کامپوزیت
  ترمیم زیبایی دندان با کامپوزیت

  برای ترمیم و زیبایی دندان ها از روشی به نام ونیر کامپوزیت دندان استفاده می شود. برطرف کردن بد رنگی و همردیف کردن دندانها ازکاربردهای کامپوزیت دندان میباشند

  26 اسفند 1396