banner

تماس با ما

ترمیم ایمپلنت اندواستیل

ترمیم ایمپلنت اندواستیل

اندواستیل روشی مطمئن برای ترمیم دندان‌های خراب و شل شده محسوب می‌شود. این نوع ایمپلنت برای محکم کردن دندان‌های مصنوعی افراد مسن مناسب می‌باشد.

ایمپلنت اندواستیل

ایمپلنت در واقع کاشت دندان در ناحیه‌ای است که دندان ازدست‌رفته است. این نوع روش در انواع مختلفی انجام می‌گیرد که یکی از انواع آن ایمپلنت اندواستیل می‌باشد. اندواستیل نوعی روش ترمیمی برای دندان خراب شده و یا در حال لق شدن می‌باشد. برای ایجاد ظاهر زیبا و ترمیم دندان‌هایی که در حال خراب شدن هستند اغلب از این نوع ایمپلنت استفاده می‌شود. ایمپلنت اندواستیل روش مناسب و ایده آلی ست برای کسانی است که دچار فاصله دندانی شدید هستند.

 با استفاده از این روش فاصله‌هایی که در بین دندان‌ها وجود دارد برطرف می‌شود و در نتیجه دندان‌ها و لبخند فرد متقاضی زیباتر خواهد شد. اندواستیل از روش‌های اصلاح طرح لبخند نیز می‌تواند به شمار آید. از دیگر موارد استفاده از این نوع روش درمان می‌توان به محکم کردن دندان‌ها اشاره نمود. بسیاری از افراد در زمان خوردن غذاها و مواد غذایی با جویدن آن‌ها مشکلاتی دارند که با استفاده از این نوع ایمپلنت این مشکل نیز در آن‌ها برطرف خواهد شد؛ بنابراین اندواستیل برای ترمیم دندان‌ها گزینه مناسبی به شمار می‌رود.

ایمپلنت اندواستیل

ایمپلنت اندواستیل یک فرورونده

اندواستیل از انواع ایمپلنت به شمار می‌رود که در اصطلاح علمی از آن به‌عنوان فرورونده یاد می‌کنند. حال چرا فرورونده برای آن انتخاب ‌شده است؟ درواقع در این نوع روش ایمپلنت اندواستیل در استخوان فک کاملاً فرو رفته و دندان را در جایگاه خودش محکم نگه می‌دارد. این نوع ایمپلنت دندان اغلب برای افراد مسن که از دندان‌های مصنوعی برخوردارند نیز مناسب می‌باشد. خوردن و جویدن از این طریق برای این افراد راحتر شده و آن‌ها می‌توانند از طریق این روش برای محکم شدن دندان‌های مصنوعی خود بهره‌مند شوند.

از موارد مهم در رابطه با این نوع ایمپلنت این است که مدت‌زمانی مشخص برای فرورفتن و جوش خوردن آن با استخوان فک موردنیاز است. ممکن است این زمان کوتاه و یا طولانی باشد. مدت‌زمان این مرحله بستگی به سن و شرایط بدنی فرد متقاضی دارد. سه نوع تیغه‌ای، رزوه دار و همچنین پیچ از انواع ایمپلنت اندواستیل شناخته می‌شوند که با توجه به نظر متخصص ایمپلنت در بهترین دندانپزشکی ایران یکی از این موارد استفاده خواهد شد.

ایمپلنت اندواستیل

مزایا و عوارض ایمپلنت اندواستیل

ایمپلنت اندواستیل از مزایا و عوارض مختلفی برخوردار است که در این بخش به بیان چند مورد از آن‌ها خواهیم پرداخت. عدم نگرانی بابت لق شدن و همچنین محکم نبودن دندان‌ها پس از انجام این نوع ایمپلنت از مزایای این روش شناخته می‌شود. از دیگر مزایای این نوع ایمپلنت می‌توان به محکم شدن آن در دهان در دو مرحله توسط متخصص اشاره نمود. با توجه به این موضوع هیچ‌گونه مشکلی در این رابطه ایجاد نخواهد شد. از دیگر مزایای ایمپلنت اندواستیل می‌توان به جایگزین مناسب نسبت به بریچ ها اشاره نمود.

 این روش مطمئن‌ترین ایمپلنت شناخته می‌شود و از هزینه بالایی برخوردار است. عوارضی در رابطه با ایمپلنت اندواستیل  ممکن است در بدن بروز کند که می‌توان به جدا شدن روکش اشاره نمود. البته این روکش‌ها توسط چسب‌های موقت چسبانده شده‌اند. لق شدن روکش نیز در اثر ضربه و یا فشار به آن ایجاد خواهد شد. بنابراین توصیه می‌شود پس از انجام این روش مراقبت‌های لازم انجام شود. پیچ فرو رفته در اثر دندان‌قروچه و یا ضربه شدید ممکن است شل شود. در اثر فشار زیاد این امکان خواهد بود که بدنه دچار شکستگی شود. از موارد دیگر عفونت است که در افراد با توجه به شرایط بدنی امکان رخ دادن آن وجود دارد.

1396/12/28

عنوان ویدئو

مجله دندانپزشکی
 • ترمیم ایمپلنت اندواستیل
  ترمیم ایمپلنت اندواستیل

  ایمپلنت اندواستیل برای ترمیم دندان هایی که در حال خراب شدن هستند بهترین گزینه می باشد. ایمپلنت اندواستیل از مزایای بسیاری برخوردار است.

  28 اسفند 1396
 • ترمیم زیبایی دندان با کامپوزیت
  ترمیم زیبایی دندان با کامپوزیت

  برای ترمیم و زیبایی دندان ها از روشی به نام ونیر کامپوزیت دندان استفاده می شود. برطرف کردن بد رنگی و همردیف کردن دندانها ازکاربردهای کامپوزیت دندان میباشند

  26 اسفند 1396