banner

تماس با ما

ترمیم دندان های جلو

ترمیم دندان های جلو

بهداشت دهان و دندان به قدری حائز اهمیت است که اگر آن را جدی نگیرید موجب پوسیدگی های عمقی دندان ها می شود و انجام روش ترمیم دندان را مشکل تر می سازد. زیبایی دندان های جلو بیشترین تأثیر را در زیبایی چهره دارند.

چگونه دندان های نامرتب و شکسته جلو را ترمیم کنیم؟

دندان های جلویی دهان بیشتر از دندان های پیشین در معرض صدمات شکستگی و لب پر شدن هستند. این صدمات ممکن است ناشی از مصرف یخ، استخوان، تخمه و یا ضرب دیدگی های احتمالی نیز باشد. دندان های جلویی در زیبایی لبخند افراد تاثیر زیادی دارد پس ترمیم دندان های جلویی از اهمیت زیادی برخوردار است. ترمیم دندان ها به خصوص دندان های جلو به وسعت شکستگی آن ها بستگی دارد. به عنوان مثال لب پر شدن دندان های جلویی کودکان را با ترمیم دندان کامپوزیت اصلاح می کنند. این روش از بهترین روش های ترمیم دندان است که حتی نیازی به بی حسی ندارد و حتی الامکان جنس دندان به طور کامل حفظ می شود.

در برخی موارد صدمات وارده بر دندان های جلو به صورت جزئی بوده که می توان برای ترمیم دندان ها از روش روکشی استفاده کرد. در برخی موارد نیز مشاهده می کنید که صدمات وارد شده به دندان فقط موجب از بین رفتن تاج دندان شده است به همین جهت می توانید به راحتی با روش ترمیم و تاج گذاشتن بر روی دندان، فرم و شکل آن را اصلاح کنید. روش تاج گذاشتن بر روی دندان بیشتر در مواردی کاربرد دارد که شکل ظاهری دندان تا حد زیادی نامناسب باشد. البته میناکاری نیز یکی از سریع ترین روش های ترمیم دندان است که هیچ گونه دردی را احساس نخواهید کرد.

ترمیم دندان

ترمیم دندان ها از لحاظ زیبایی

افراد بسیاری عادت دارند در طول روز چندین مرتبه نوشیدنی هایی همچون چای و قهوه میل می کنند. این گونه نوشیدنی ها به دلیل رنگدانه های موجود به مرور زمان سبب زرد شدن دندان ها می شوند، به همین منظور پس از مدتی افراد برای ترمیم دندان های جلو که بیشتر از دندان های پیشین در معرض دید هستند به دندانپزشکی زیبایی مراجعه می کنند تا با روشی از ترمیم، دندان هایی سفید و زیبا داشته باشند. در این روش دندانپزشک بیشتر از روکش دندان ها استفاده می کند. معمولا روش هایی که برای زیبایی دندان ها در زمینه ترمیم صورت می گیرد عبارتند از جرم گیری، روکش کردن، کامپوزیت، ایمپلنت، لمینت و ارتودنسی.

 لازم به ذکر است که هر کدام از روش های ترمیم دندان در شرایط خاص خود کاربرد دارند. به طور مثال از روش ترمیمی لمینت برای سفیدتر شدن دندان ها و از روش ترمیمی ارتودنسی برای از بین بردن فاصله موجود بین دندان ها استفاده می شود. در نهایت می توان گفت استفاده از روش های لمینت و ارتودنسی و ایمپلنت  در مورد زیبایی دندان بیشتر مورد استقبال قرار می گیرند.

ترمیم دندان

سفارش بهترین دندانپزشک ایران در زمینه ترمیم

بر اساس تجربه و دانش بهترین دندانپزشک ایران می توان گفت اگر پوسیدگی دندان ها را جدی نگیرید باعث تخریب بیش از حد دندان می شود که پس از مدتی به ریشه  و عصب دندان نیز می رسد که همین امر متعاقبا ترمیم دندان را پیچیده تر می کند. اما اکثر دندانپزشکان خوب ایران برای ترمیم دندان ها علی الخصوص دندان های جلو که لب پر شدگی دارند، روش کامپوزیت را توصیه می کنند زیرا عوارض کمتری نسبت به روش های دیگر ترمیم دارد.

1396/12/09

عنوان ویدئو

مجله دندانپزشکی
 • ترمیم ایمپلنت اندواستیل
  ترمیم ایمپلنت اندواستیل

  ایمپلنت اندواستیل برای ترمیم دندان هایی که در حال خراب شدن هستند بهترین گزینه می باشد. ایمپلنت اندواستیل از مزایای بسیاری برخوردار است.

  28 اسفند 1396
 • ترمیم زیبایی دندان با کامپوزیت
  ترمیم زیبایی دندان با کامپوزیت

  برای ترمیم و زیبایی دندان ها از روشی به نام ونیر کامپوزیت دندان استفاده می شود. برطرف کردن بد رنگی و همردیف کردن دندانها ازکاربردهای کامپوزیت دندان میباشند

  26 اسفند 1396