banner

تماس با ما

ترمیم زیبایی دندان با کامپوزیت

ترمیم زیبایی دندان با کامپوزیت

کامپوزیت دندان روشی مطمئن و تأثیرگذار در برطرف کردن عارضه‌های مختلف در ناحیه دندان‌ها می‌باشد. برطرف کردن بدرنگی از طریق این درمان امکان‌پذیر است.

کامپوزیت دندان چیست؟

از روش‌های زیبایی برای برطرف کردن عارضه‌های دندانی می‌توان به کامپوزیت اشاره نمود. این نوع روش برای برطرف کردن انواع بدرنگی دندان‌ها ازجمله لکه‌های ایجادشده بر روی سطح دندان مورد استفاده قرار میگیرد. ازجمله موارد دیگر که می‌توان از این روش برای آن بهره‌مند شد پر کردن دندان‌ها می‌باشد. درواقع این نوع روش فاصله‌های بین‌دندانی را برطرف نموده و ظاهری زیبا را برای دندان‌های شما به ارمغان می‌آورد. برای تغییر اندازه دندان‌ها نیز می‌توان از این درمان استفاده نمود.

نکته مهم در رابطه با انواع این روش این است که روزبه‌روز به کیفیت و تنوع مواد به‌کاررفته در آن افزوده می‌شود تا جایی که می‌توان گفت کامپوزیت‌های امروزی نسبت به نسل‌های قبل از کیفیت بالایی برخوردار می‌باشند. از موارد دیگر هزینه این نوع روش درمانی است که نسبت به تغییرات ایجادشده در ظاهر دندان‌ها تقریباً مناسب و به‌صرفه می‌باشد. شما عزیزان می‌توانید از این درمان برای رفع مشکلات ظاهری دندان‌های خود بهره‌مند شوید. در ادامه همراه ما باشید تا شما را با کامپوزیت دندان و مزایای آن بیشتر آشنا کنیم. همچنین در رابطه با کاربردهای این نوع درمان اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم.

کامپوزیت دندان

کاربرد کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان همان‌طور که در بخش قبلی اشاره نمودیم از کاربردهای وسیعی درزمینهٔ زیبایی دندان‌ها برخوردار است که می‌توان به برطرف کردن بدرنگی دندان‌ها اشاره نمود. بدرنگی دندان‌ها اغلب به‌صورت لکه‌های سفیدرنگ ایجاد می‌شوند که مانع از زیبایی ظاهری دندان‌ها خواهند شد. با استفاده از ونیر کامپوزیت می‌توان این مشکل را برطرف نمود. از موارد کاربردی دیگر این روش درمانی می‌توان به برطرف کردن زاویه دندان‌ها اشاره نمود. صاف کردن دندان‌های کج از طریق این درمان به‌راحتی امکان‌پذیر است.

در واقع از طریق این روش افراد دیگر نیاز به ارتودنسی نخواهند داشت. دندان‌های آسیب‌دیده را نیز می‌توان از طریق استفاده از این طریق برطرف نمود. بسیاری از دندان‌هایی که دچار شکستگی شده‌اند را می‌توان از طریق کامپوزیت دندان‌ترمیم نمود. این روش درمانی برای پر کردن فاصله‌های شدید دندانی نیز مناسب می‌باشد. همان‌طور که می‌دانید فاصله‌های دندانی که اغلب مادرزادی هستند باعث خرابی دندان‌ها می‌شوند و با استفاده از کامپوزیت می‌توان این فاصله را پر نمود؛ بنابراین با توجه به کاربردهای این روش درمانی می‌توان از آن برای ترمیم و زیبایی دندان‌ها در بهترین دندانپزشکی زیبایی بهره‌مند شد.


ماندگاری کامپوزیت دندان و قیمت آن

کامپوزیت دندان

از مهم‌ترین مسائل در رابطه با کامپوزیت دندان دوام و ماندگاری آن است که از اهمیت بالایی برخوردار است؛ اما دوام این درمان به چه عواملی بستگی دارد؟ از مهم‌ترین موارد که می‌تواند تأثیرات فراوانی در ماندگاری این درمان داشته باشید مواد به‌کاررفته و همچنین کیفیت آن‌ها است. مسلماً زمانی که از مواد با کیفیت مناسب استفاده‌ نشده باشد در مدت‌زمان کوتاه این درمان دوام خود را از دست‌خواهد داد. از موارد دیگر مراقبت‌های ضروری بیمار است.

نوشیدنی‌های گازدار در کنار عادات نادرست می‌تواند دوام و ماندگاری کامپوزیت دندان را کاهش دهد. به‌عنوان‌مثال دندان‌قروچه کردن باعث خواهد شد که به‌مرور زمان ماندگاری کامپوزیت کمتر شود. از موارد دیگر در رابطه با این روش درمانی هزینه و قیمت آن است که بسیار موردتوجه متقاضیان قرار می‌گیرد. قیمت و هزینه کامپوزیت دندان به موارد بسیاری بستگی دارد. مواد به‌کاررفته، متخصص و  بهترین دندانپزشک ایران متبحر و باتجربه و همچنین دوره درمان از مواردی شناخته می‌شوند که می‌تواند هزینه این درمان را تحت تأثیر خود قرار دهند؛ بنابراین به‌صورت کلی می‌توان اشاره کرد که هزینه این درمان در مقابل تغییرات ایجادشده مناسب می‌باشد.

1396/12/26

عنوان ویدئو

مجله دندانپزشکی
 • ترمیم ایمپلنت اندواستیل
  ترمیم ایمپلنت اندواستیل

  ایمپلنت اندواستیل برای ترمیم دندان هایی که در حال خراب شدن هستند بهترین گزینه می باشد. ایمپلنت اندواستیل از مزایای بسیاری برخوردار است.

  28 اسفند 1396
 • ترمیم زیبایی دندان با کامپوزیت
  ترمیم زیبایی دندان با کامپوزیت

  برای ترمیم و زیبایی دندان ها از روشی به نام ونیر کامپوزیت دندان استفاده می شود. برطرف کردن بد رنگی و همردیف کردن دندانها ازکاربردهای کامپوزیت دندان میباشند

  26 اسفند 1396