banner

تماس با ما

تفاوت بلیچینگ و لمینت دندان

تفاوت بلیچینگ و لمینت دندان

کسانی که دوست دارند لبخندی زیبا داشته باشند میتوانند از شیوه اصلاح طرح لبخند که یکی از شاخه های دندانپزشکی نیز میباشد بهره بگیرند. لمینت و بلچینگ دندان از روش هایی هستند که در شیوه اصلاح طرح لبخند از آنها استفاده میشود. در ادامه همراه ما باشید تا مواردی را در خصوص این دو روش مطرح نماییم و بتوانید از تفاوت های آنها آگاه شوید.

اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند و لمینت دندان

لمینت دندان یکی از راه های اصلاح طرح لبخند است که این روزها بسیار مورد استفاده قرار میگیرد. افرادی که دندان های بدرنگ یا نامرتبی دارند برای رفع این مشکل خود میتوانند از روش های زیادی بهره بگیرند، یکی از این روش ها لمینت دندان است. در این روش از مواد همرنگ یا رنگ سفید هالیوودی برای رفع اشکالات دندانی از جمله بدرنگی، فاصله، شکل نامناسب، فرم بد و عدم تناسب طول دندان ها استفاده میشود. لمینت دندان برای پوشش و رفع شکستگی دندان ها نیز بسیار کاربرد دارد.

اصلاح طرح لبخند

در ادامه نیز کمی درباره بلچینگ دندان صحبت خواهیم کرد و سپس تفاوت های آن را مطرح میکنیم. هر دو روش ذکر شده جزئی از شاخه علم دندانپزشکی زیبایی به شمار می آیند.

اصلاح لبخند و بلچینگ دندان

بلچینگ دندان نیز جزو یکی از روش های اصلاح لبخند به شمار می آید که میتواند مشکل بدرنگی دندان ها را رفع نماید. در این روش از مواد خاص اکسید کننده مانند پراکسید هیدروژن برای سفید کردن دندان ها استفاده میشود، در روش بلچینگ دندان مولکول های رنگ نسوج دندانی را تجزیه میکنند، گویی قصد داشته باشند با استفاده از وایتکس کثیفی ها را نابود کنند و پاکی و سفیدی را به ارمغان آورند، در واقع بلچینگ دندان یک روش شیمیایی به شمار می آید. در این روش نمیتوان مشکلات دندانی دیگر را رفع کرد، البته خوب است بدانید که استفاده از این روش در موارد خیلی محدودی نیز موجب ایجاد حساسیت دندانی میشود، که جای نگرانی نیست و پس از مدتی رفع خواهد شد، پس اگر طی روزهای اولیه پس از بلچینگ دندان با سردی آب یا گرمی غذا دچار ناراحتی شدید هرگز نگران نشوید.

اصلاح لبخند و مواردی که بلچینگ دندان برای رفع آنها کاربرد دارد:

بلچینگ دندان در مواقعی کاربرد دارد که تنها مشکل دندان بد رنگی آن باشد. بعنوان مثال اگر دندان ها نیاز به ترمیم دارند یا دچار پوسیدگی و شکستگی هستند ابتدا باید این مشکلات رفع گردد و سپس از بلچینگ استفاده شود.

اصلاح لبخند و مواردی که لمینت دندان برای رفع آنها کاربرد دارد:

بطور کل لمینت دندان میتواند در موارد زیادی کابرد داشته باشد که برخی از آنها عبارت است از: شکستگی دندان، نامرتبی دندان ها و عقب-جلو بودن آنها، خراشیدگی دندانها، بدرنگی آنها یا مشکلات مربوط به پرکردگی های حجیم و بدرنگی ایجاد شده در راستای آن.

بطور کل از لمینت دندان برای رفع همه مشکلات ذکر شده در بالا میتوان بهره گرفت.

تفاوت بلچینگ و لمینت دندان

در ابتدا خوب است بدانید که دوام لمینت دندان از همه روش ها بیشتر است. استفاده بیش از حد از بلچینگ دندان توصیه نمیشود، افراد با استفاده از بلچینگ فقط میتوانند مشکلات مربوط به بد رنگی خود را رفع کنند اما لمینت کاربردهای بیشتری دارد و برای بیشتر موارد مربوط به دندانپزشکی زیبایی مورد استفاده قرار میگیرد، از جمله این موارد میتوان به رفع فاصله دندانی اشاره کرد که در این مبحث با استفاده از موادی خاص این فاصله ها را پوشش میدهند.

در پایان توصیه میشود بنابر نظر پزشک خود و پس از معاینه یکی از روش ها را برگزیده و برای انجام آن اقدامات لازم را انجام دهید.

1396/12/19

عنوان ویدئو

مجله دندانپزشکی
 • ترمیم ایمپلنت اندواستیل
  ترمیم ایمپلنت اندواستیل

  ایمپلنت اندواستیل برای ترمیم دندان هایی که در حال خراب شدن هستند بهترین گزینه می باشد. ایمپلنت اندواستیل از مزایای بسیاری برخوردار است.

  28 اسفند 1396
 • ترمیم زیبایی دندان با کامپوزیت
  ترمیم زیبایی دندان با کامپوزیت

  برای ترمیم و زیبایی دندان ها از روشی به نام ونیر کامپوزیت دندان استفاده می شود. برطرف کردن بد رنگی و همردیف کردن دندانها ازکاربردهای کامپوزیت دندان میباشند

  26 اسفند 1396