banner

تماس با ما

عمر ایمپلنت دندان چقدر است؟

عمر ایمپلنت دندان چقدر است؟

دندان یکی از گنجینه های زندگی هر فردی است که می تواند به دلایلی گوناگونی از بین رفته و دیگر جایگزینی طبیعی برایش نباشد. در این راستا ایمپلنت دندان به عنوان راهکاری درمانی در جهت رفع بی دندانی توسط دندانپزشکی زیبایی انجام می شود. برای انجام این روش، بهترین دندانپزشکی زیبایی پست های فلزی و یا فرم هایی را از طریق عمل جراحی در زیر لثه و استخوان فک جاسازی می کند.

عوامل مؤثر در طول عمر ایمپلنت  دندان چیست؟

عواملی بسیاری می تواند در طول عمر تأثیر داشته باشد. دو عامل اصلی در این میان نقش برجسته دارند، اول از همه دندانپزشک و در مرحله دوم خود بیمار. قبل از هر چیز میزان تخصص و تبحر پزشک برای انجام این روش و نحوه درمان انجام شده توسط او می تواند در عمر آن بسیار تأثیرگذار باشد، همچنین کیفیت برند آن در این امر بسیار مهم است. 

از طرف دیگر خود بیمار می تواند عاملی مؤثر در این زمینه باشد. به طور مثال سن و سال بیمار برای انجام این روش ، نحوه مراقبت و بهداشت او سلامت دهان و لثه های بیمار و همچنین بسیاری موارد دیگر در شیوه زندگی بیمار می تواند این روش را برای او دائمی کند و یا برعکس پس از مدت کوتاهی با کاهش کیفیت آن دوباره راه های درمان را در پیش بگیرد.

ایمپلنت دندان

مراقبت های ایمپلنت  دندان

در صورتی که عمل برای شما به صورت یک مرحله ای انجام شده است، بهتر است حداقل تا سه هفته از جویدن غذا بر روی محل مرود نظر خودداری کنید و غذاهای آبکی بخورید. یکی از خطر آفرین ترین موارد در اجرای این روش عفونت است، از این رو حتماً آنتی بیوتیک های تجویز شده از سوی پزشک خود را به درستی مصرف کنید. 

پس از انجام این روش باید بهداشت دهان و دندان رعایت شود، حتماً بعد از باز کردن بخیه ها قسمت های مشخص شده را روزی سه بار مسواک زده و برای پاکسازی بهتر دندان ها از دهان شویه نیز استفاده کنید. در قسمت هایی از دهان که دسترسی آسان برای نظافت آنها ندارید حتماً از نخ دندان و مسواک های نرم و کوچک استفاده کنید و دهان و دندان های خود را به خوبی بشویید تا مبادا مواد غذایی در میان آن ها بتواند به رشد میکروب های دهانی کمک کند! هیچ گاه از خلال دندان برای تمیز کردن دندان هایتان استفاده نکنید چرا که ممکن است با این کار سبب شکسته شدن بافت نرم اطراف محل ایمپلنت شده و به آن صدمه بزنید.

ایمپلنت دندان

این روش می تواند 25 سال عمر مفید داشته باشد

به کارگیری تکنولوژی های در علم  دندانپزشکی زیبایی و همچنین افزایش کیفیت در ساخت سطوح خارجی در کنار افزایش علم و تجربه برای انجام جراحی عمر ایمپلنت کار گذاشته شده در فک را تا 25 سال افزایش داده است و در صورتی که فرد دچار بیماری های دهان و دندان نباشد می تواند تا 25 سال بدون کمترین آسیب دیدگی از دندان هایش استفاده کند. البته فراموش نشود که هر 6 ماه یکبار باید برای کنترل وضعیت خود به دندانپزشک مراجعه کند.

1396/10/27

عنوان ویدئو

مجله دندانپزشکی
 • ترمیم ایمپلنت اندواستیل
  ترمیم ایمپلنت اندواستیل

  ایمپلنت اندواستیل برای ترمیم دندان هایی که در حال خراب شدن هستند بهترین گزینه می باشد. ایمپلنت اندواستیل از مزایای بسیاری برخوردار است.

  28 اسفند 1396
 • ترمیم زیبایی دندان با کامپوزیت
  ترمیم زیبایی دندان با کامپوزیت

  برای ترمیم و زیبایی دندان ها از روشی به نام ونیر کامپوزیت دندان استفاده می شود. برطرف کردن بد رنگی و همردیف کردن دندانها ازکاربردهای کامپوزیت دندان میباشند

  26 اسفند 1396