banner

تماس با ما

مینی ایمپلنت یا مینی اسکرو چیست؟

مینی ایمپلنت یا مینی اسکرو چیست؟

امروز قصد داریم شما را با مینی ایمپلنت  آشنا نماییم. این روش جدید در ارتودنسی بیشترین استقبال را به خود اختصاص داده است.

مینی ایمپلنت  یا مینی اسکرو چیست؟

مینی ایمپلنت که با نام مینی اسکرو نیز شناخته می شود در واقع یک دستگاه انکوریج موقت است. در ابتدا بهتر است شما را با انکوریج آشنا نمایید. در واقع استفاده از انکوریج در ارتودنسی سبب مقاومت در مقابل حرکت های نامناسب دندان بوده و این موضوع به دلیل نیرویی است که از سمت دندان های دیگر دیده می شود. مینی ایمپلنت در واقع یک دستگاه و یا یک ابزار بسیار کوچک است که شبیه یک پیچ می باشد. این ابزار همچون یک لنگر عمل می نماید و به نوعی در یک سمت استخوان ثابت می شود و از سمت دیگر اتصال صورت می پذیرد، در نهایت دندان شروع به حرکت نموده و به موقعیت صحیح خود روانه خواهد شد.

مینی ایمپلنت دارای سه بخش اصلی بوده که بخش اول آن در واقع به سر مشهور است. این قسمت برای کشش دندان مورد استفاده قرار میگیرد و شامل سیم، کش و یا یک سری دستگاه های الاستومری می باشد. در بخش دوم که به گردن مشهور است زاویه ای خاص دیده می شود و در واقع به مینی ایمپلنت اجازه ورود به استخوان را می دهد. بخش سوم و یا بدنه به نوعی سبب می شود که سطح تماس با استخوان افزایش یابد و در نتیجه ثبات مینی ایمپلنت بیشتر خواهد شد.

مینی ایمپلنت

زمان استفاده از مینی ایمپلنت و مزایا آن

به طور کلی هر گاه در ارتودنسی دندان نیاز به حرکت دندان در اطراف بوده و همچنین انکوریج پایدار و محکم ضروری باشد به سراغ مینی اسکرو خواهیم رفت. مینی اسکرو باعث می شود که فاصله بین دندان ها بسته شود و یا در شرایطی بین دندان ها فاصله ایجاد شود، این ابزار برای اصلاح اوپن بایت نیز مورد استفاده قرار میگیرد.

مینی اسکرو دارای هزینه ای بسیار کمتر از روش ایمپلنت دندان است. دندانپزشک زیبایی می تواند از طریق نصف فوری مینی اسکرو را اعمال نماید. میزان تهاجم وارده در این روش بسیار محدود است. خارج نموده مینی اسکرو آسان است.

افرادی که دارای دندان های لق هستند می توانند از مینی ایمپلنت بیشتر از روش های سنتی نتیجه ببینند، با استفاده از این روش در واقع فضاهای دندان شما به طور سریعتری بسته خواهد شد و نیاز به پروتز برای فضای بی دندانی نمی باشد و منطقه بی دندان بازسازی می شود. استفاده از ابزار مینی اسکرو قدرت انکوریج را به حداکثر می رساند. با استفاده از این روش می توانید نامرتبی دندان را تا حد بسیاری رفع نمایید.

مینی ایمپلنت

ممنوعیت مینی ایمپلنت و مراقبت های آن

استفاده از این روش برای یک سری از شرایط ها مناسب نمی باشد. اگر روند بهبود و یا التیام در این روش به مشکل بربخورد در واقع مینی اسکرو توصیه نمی شود. گاه دیده می شود که مینی اسکرو باعث می شود که عملکرد سیستم دفاعی بدن نقض شود. در بعضی از افراد  که دارای لثه های ناسالم هستند خونریزی ادامه دار خواهد بود. اگر بهترین دندانپزشکی زیبایی تشخیص دهد که کیفیت استخوان دندان با این روش کم می شود این روش غیر اصولی خواهد بود. افراد سیگاری اغلب نمی توانند نتیجه ای مناسب در خصوص مینی ایمپلنت دریافت نمایند.

پس از نصب مینی ایمپلنت می بایست یک سری از مراقبت ها صورت پذیرد. پس از مینی اسکرو اعمال شده از زبان زدن و یا دست زدن خودداری شود، نگران نباشید به زودی به آن عادت خواهید نمود. مسواک زدن می بایست به آرامی صورت پذیرد. هرگز نباید جرم و یا پلاک بر روی مینی اسکرو شما قرار بگیرد. استفاده از دهان شویه پس از این عمل از دسته مسایل ضروری محسوب می شود.

مینی ایمپلنت

1396/11/09

عنوان ویدئو

مجله دندانپزشکی
 • ترمیم ایمپلنت اندواستیل
  ترمیم ایمپلنت اندواستیل

  ایمپلنت اندواستیل برای ترمیم دندان هایی که در حال خراب شدن هستند بهترین گزینه می باشد. ایمپلنت اندواستیل از مزایای بسیاری برخوردار است.

  28 اسفند 1396
 • ترمیم زیبایی دندان با کامپوزیت
  ترمیم زیبایی دندان با کامپوزیت

  برای ترمیم و زیبایی دندان ها از روشی به نام ونیر کامپوزیت دندان استفاده می شود. برطرف کردن بد رنگی و همردیف کردن دندانها ازکاربردهای کامپوزیت دندان میباشند

  26 اسفند 1396