banner

تماس با ما

هزینه انواع ایمپلنت دندان

هزینه انواع ایمپلنت دندان ایمپلنت دندان یکی از مهمترین خدمات دندانپزشکی است که امروز تقاضای زیادی برای آن وجود دارد اما همواره هزینه ایمپلنت یکی از دغدغه‌های همیشگی مراجعین بوده است. از اینرو آگاهی از فاکتورهای تأثیرگذار بر هزینه ایمپلنت یکی از شاخص‌هایی است که بر روی تصمیم‌گیری مراجعین تاثیر می‌گذارد. در این بین، برخی از دندان‌پزشکان در مراحل درمان ایمپلنت دندان پروتز و روکش‌های ایمپلنت را خودشان به صورت سفارشی می‌سازند تا هزینه ایمپلنت کاهش یابد و نیازی برای مراجعه به متخصص پروتز وجود نداشته باشد. تعیین هزینه ایمپلنت باید در جلسه مشاوره با پزشک متخصص بعد از بررسی وضعیت سلامت دهان و دندان بیمار مورد بررسی قرار گرفته و متناسب با بودجه وی درمان مناسب تجویز شود.

انواع ایمپلنت دندان


کاشت ایمپلنت دندان انواع مختلفی دارد که در زمان انجام درمان ایمپلنت دندان می‌بایست هزینه ایمپلنت را در مرکز ایمپلنتکه به آن مراجعه می‌نمایید در نظر داشته باشید.
هر مرکز ایمپلنت بر اساس کادر درمانی متخصص، نوع تجهیزات و فناوری‌های مورد استفاده و مواد کاربردی ایمپلنت دندان هزینه‌های متخلفی را در بر می گیرد. از دگر سو نوع درمان انتخاب شده توسط متخصص مرکز ایمپلنت بر روی هزینه ایمپلنت تأثیر می‌گذارد. انواع ایمپلنت دندان عبارتست از:
-    جایگزینی یک دندان
 در این روش از یک تاج یا روکش دندانی و از یک ایمپلنت استفاده می‌شود.
-    جایگزینی چند دندانی
با چندین ایمپلنت چندین دندان افتاده را میتوان طوری جایگزین کرد که با استفاده از یک پل دندانی ثابت سه واحده که توسط دو ایمپلنت نگهداشته شده است یا از طریق چند ایمپلنت برای نگهداری از تعداد دندان‌های بیشتر بهترین نتیجه را مشاهده نمود. برای جایگزینی دندان‌های یک فک کامل از حداقل 4 الی 8 ایمپلنت استفاده می‌شود.-    ترکیب پل دندانی متحرک و ثابت
این روش زمانی کاربرد دارد که بخشی از پل دندانی ثابت را ایمپلنت‌های متصل به یک بخش متحرک نگه دارند.

-    اُوردنچر
در این روش به صورت استاندارد، برای ثابت نگه داشتن دندان‌های مصنوعی و محافظت از استخوان‌های زیرین از دو یا چند ایمپلنت یا مینی ایمپلنت در مرکز ایمپلنت استفاده می‌شود. بر خلاف جایگذاری مستقیم دندان‌های مصنوعی بر روی لثه که سبب تحلیل استخوان فک می‌شوند و بر روی لثه و استخوان فشار وارد می‌کنند، در این روش، به عنوان یک رویکرد استاندارد مراقبتی، اُوردنچرهای متکی بر ایمپلنت از سلامت استخوان مراقبت خواهند کرد. این روش با توجه به هزینه ایمپلنت که دارد بیشتر برای افرادی که تمام دندان‌های فک خود را در یک طرف یا هر دو طرف فک از دست داده‌اند، استفاده می‌شود.
باید به این نکته اشاره داشت که ایمپلنت‌ها در مرکز ایمپلنت های تخصصی دندانپزشکی با وجود هزینه ایمپلنت که دارد، بسیار محبوب بوده و به عنوان تکیه‌گاهی مطمئن و پایدار و همچنین غیر متحرک برای تسریع حرکت دندانی و اصلاح طرح لبخند توسط متخصص مرکز ایمپلنت استفاده می‌شود.
در واقع متخصص مرکز ایمپلنت باید با بررسی تمام جوانب، بررسی‌های دقیق و در نظر گرفتن بهترین روش‌های درمانی مناسب و مقرون ب صرفه برای مراجعه کننده هزینه ایمپلنت را با توجه به اقدامات پیشرو ( از جمله جراحی، پروتز و ..) و با لحاظ نمودن بودجه بیمار در تصمیم گیری خود، اعلام نماید.برخی عوامل بر روی هزینه ایمپلنت تاثیر می‌گذارند که مهمترین آنها عبارتند از:


-    کشور سازنده و برند ایمپلنت: برخی از کشورها در زمینه ساخت ایمپلنت تجربه موفق زیادی دارند که انتخاب ایمپلنت از آن کشور بر روی هزینه ایمپلنت تأثیرگذار است.
-    فناوری منحصر به فرد: در بین کشورهای سازنده ایمپلنت، برخی از کشورها سبک‌های مخصوص و فناوری‌های مختص خودشان را برای تولید قطعات ایمپلنت دارند که سبب ایجاد مزیت رقابتی برای آن برند ایمپلنت می‌شود و بر روی هزینه ایمپلنت تاثیر دارد.
-    کیفیت قطعات: هر چه کیفیت قطعات ایمپلنت بالاتر باشد و از بهترین مواد مصرفی برای ساخت قطعات ایمپلنت استفاده شود، هزینه ایمپلنت نیز به علت افزایش ماندگاری آن، افزایش می‌یابد.
-    ضمانت قطعات ایمپلنت: یکی از مهمترین عوامل اثرگذار بر روی هزینه ایمپلنت ضمانت قطعات آن است. در این بین برخی شرکت‌های سازنده ایمپلنت به مرکز تخصصی و پزشک متخصص ایمپلنت ضمانت‌نامه کتبی می‌دهند.

هزینه ایمپلنت مبتنی بر معیارهای زیر محاسبه میشود:


-    هزینه پزشک متخصص ایمپلنت(جراح و متخصص پروتز): جراحی و کاشت ایمپلنت توسط متخصص پروتز و جراحی باید توسط متخصص پروتز انجام شود که دستمزد پزشک متخصص بر حسب تخصص و تجربه در هزینه ایمپلنت تأثیرگذار خواهد بود.
-    هزینه لابراتور
-    نوع ایمپلنت به کار رفته
-    هزینه جراحی‌های بازسازی شده (در صورت نیاز) : در صورتی که استخوان فرد برای کاشت ایمپلنت هنوز آمده نباشد باید جراحی‌های بازسازی از جمله سینوس لیفت و ... انجام شود.
-    هزینه قطعات ایمپلنت با توجه به برند و کارخانه سازنده. در شرایط عادی، 5 قطعه ایمپلنت لازم است که دو عدد از این قطعات به عنوان فیکسچر و اباتمنت همیشگی در دهان بیمار باقی می‌مانند اما قطعات دیگر صرفاً برای قالب‌گیری و فرم‌دهی لثه‌ها به کار می‌روند.
البته باید به این نکته اشاره داشت که در وزارت بهداش هزینه ایمپلنت با توجه به کاهش قیمت تجهیزات و هزینه‌های دارویی و حذف واسط‌های واردات تجهیزات دندان‌پزشکی  و پزشکی و اصلاح روند قیمت‌گذاری، بهبود یافته است و بسیاری از بیماران می‌توانند با خیال آسوده بابت هزینه ایمپلنت برای درمان ایمپلنت اقدام نمایند.
با توجه به هزینه ایمپلنت که توسط بیمار پرداخت می‌شود، بسیاری از افراد سوالاتی پیرامون میزان موفقیت ایمپلنت دندان خود دارند. باید گفت، با توجه به جنس استخوان فک و بافت لثه  میتوان بیش از 95 درصد به موفقیت درمان ایمپلنت دندان در اصلاح طرح لبخند و سلامت دهان و دندان بیمار دست یافت.
دکتر آشتیانی با اتکاء به سال‌ها تجربه، تحصیلات علمی از برترین دانشگاه‌های علمی معتبر و گذراندن دوره‌های تخصصی و فوق تخصصی درمان‌های زیبایی دندانپزشکی و استفاده از برترین و به روز ترین تجهیزات و ابزارهای نوین پزشکی بهترین سطح کیفیت خدمات را در اسرع وقت و مقرون به صرفه برای مراجعین خود ارائه می‌نماید. شما می‌توانید با مراجعه به مطب ایشان علاوه بر مشاوره در زمینه هزینه ایمپلنت اطلاعات مناسب را در خصوص شیوه درمان ایمپلنت  جویا شوید.
1396/09/11

عنوان ویدئو

مجله دندانپزشکی
 • عمر ایمپلنت دندان چقدر است؟
  عمر ایمپلنت دندان چقدر است؟

  یکی از بهترین راه های درمان بی دندانی ایمپلنت دندان است. ایمپلنت دندان می تواند بیش از 20 سال عمر داشته باشد اما مراقبت از دندان های کاشته شده نیز مهم است.

  27 دی 1396
 • دندان مصنوعی متحرک بهتر است یا ایمپلنت؟
  دندان مصنوعی متحرک بهتر است یا ایمپلنت؟

  دندان مصنوعی متحرک و ایمپلنت از روش هایی هستند که برای جایگزن دندان اصلی مطرح می شوند، دندان مصنوعی متحرک و ایمپلنت مزیت های خاص خود را دارند.

  25 دی 1396