banner

تماس با ما

هزینه های ترمیم زیبایی دندان

هزینه های ترمیم زیبایی دندان

هزینه‌ترمیم دندان بستگی به نوع روش درمانی در اصلاح طرح لبخند دارد که در بهترین دندانپزشکی زیبایی توسط متخصصین انجام و هزینه ترمیم دندان نیز تعیین خواهد شد.

هزینه‌ترمیم دندان در روش‌های اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند در واقع نوعی درمان برای برطرف کردن مشکلات ایجادشده در دندان‌ها می‌باشد. هدف از این درمان برطرف کردن عارضه‌ها و زیباتر کردن لبخند شما است. این نوع درمان با توجه به عارضه‌های مختلفی که در محیط دهان و دندان وجود دارد از روش‌های مختلفی تشکیل‌ شده است. ایمپلنت یا کاشت دندان، انواع ارتودنسی، کامپوزیت و انواع لمینت و چندین مورد دیگر در لیست درمان اصلاح طرح لبخند قرار می‌گیرند.

 اما بحث امروز ما در رابطه با هزینه‌ترمیم دندان در این نوع درمان می‌باشد. نمی‌توان هزینه کلی برای هریک از روش‌هایی که ارائه دادیم عنوان نمود، اما می‌توان در رابطه با عوامل تأثیرگذار در هزینه و قیمت هریک از این روش‌ها اطلاعاتی را در اختیارتان قرار داد. در واقع پزشک و متخصص در زمینهٔ اصلاح طرح لبخند در بهترین دندانپزشکی زیبایی پس از معاینات لازم و بررسی‌های مختلف نوع روش درمانی برای ترمیم و زیبایی دندان‌های شما را بازگو کرده و هزینه‌های جاری را برای شما شرح خواهند نمود. در ادامه اطلاعات جامع‌تری را در این زمینه در اختیارتان قرار خواهیم داد.

هزینه ترمیم دندان

هزینه‌ترمیم دندان در درمان ارتودنسی

از مهم‌ترین روش‌های درمانی در اصلاح طرح لبخند ارتودنسی است. این نوع روش از انواع مختلفی برخوردار است. ارتودنسی معمولی، ارتودنسی دیمون، ارتودنسی شفاف و ارتودنسی فوری از انواع مختلف این نوع روش درمانی شناخته می‌شوند که هریک از ویژگی ها و شرایط مختلفی برخوردار هستند. نکته مهم در رابطه با این نوع درمان هزینه‌های مختلف آن است که امروزه به‌عنوان دغدغه مراجعه‌کنندگان به شمار می‌رود؛ اما هزینه درمان انواع ارتودنسی با عوامل مختلفی مرتبط است که می‌توان به نوع مواد به‌کار رفته، دستگاه‌هایی که در این روش از آن‌ها استفاده می‌شود و پزشک متخصص اشاره نمود.

 نوسانات ارز از موارد بسیار مهم است که در قیمت ابزار و مواد به‌کار رفته در انواع ارتودنسی تأثیرگذار می‌باشد. از موارد مهم بعدی که در قیمت ارتودنسی تأثیرگذار است می‌توان به دستگاه‌هایی که در این روش استفاده می‌شود اشاره نمود. متحرک و یا ثابت بودن نوع دستگاه در قیمت آن تأثیرگذار است. ارتودنسی ثابت دیمون و شفاف از مواردی است که از هزینه به نسبت بالایی برخوردار است؛ اما از موارد مهم دیگر مشکلات و ناهنجاری‌های فکی است که نیاز به ارتودنسی و جراحی فک دارند و در نتیجه درمان آن‌ها از هزینه بالایی برخوردار می‌باشد.

هزینه ترمیم دندان

هزینه‌ترمیم دندان در انواع ایمپلنت

از روش‌های درمانی اصلاح طرح لبخند می‌توان به ایمپلنت یا کاشت دندان اشاره نمود. این نوع روش درمان نیز در انواع مختلفی انجام می‌گیرد و از هزینه‌های بالایی برخوردار است. کاشت دندان که به ایمپلنت شهرت دارد در واقع روشی است درمانی برای قرار دادن دندان مصنوعی در مکانی که دندان طبیعی از دست‌ رفته است. ایمپلنت و پروتز از مواد اصلی این نوع درمان شناخته می‌شوند و از انواع مختلفی برخوردار می‌باشند.

 این نوع درمان با توجه به دوام و ماندگاری که دارد از مزیت‌های زیادی برخوردار است؛ اما با توجه به طول درمان و مواد به‌کاررفته تقریباً از گران‌ترین روش‌های درمانی در اصلاح طرح لبخند به شمار می‌رود. هزینه‌ترمیم دندان در انواع ایمپلنت به ظرافت کار متخصص نیز بستگی دارد. ایمپلنت فوری نیز یکی از انواع کاشت دندان به شمار می‌رود که در زمان کوتاه‌تری به انجام می‌رسد؛ بنابراین می‌توان عنوان کرد هزینه‌ترمیم دندان در این نوع ایمپلنت به‌مراتب بالاتر می‌باشد.

1396/12/16

عنوان ویدئو

مجله دندانپزشکی
 • ترمیم ایمپلنت اندواستیل
  ترمیم ایمپلنت اندواستیل

  ایمپلنت اندواستیل برای ترمیم دندان هایی که در حال خراب شدن هستند بهترین گزینه می باشد. ایمپلنت اندواستیل از مزایای بسیاری برخوردار است.

  28 اسفند 1396
 • ترمیم زیبایی دندان با کامپوزیت
  ترمیم زیبایی دندان با کامپوزیت

  برای ترمیم و زیبایی دندان ها از روشی به نام ونیر کامپوزیت دندان استفاده می شود. برطرف کردن بد رنگی و همردیف کردن دندانها ازکاربردهای کامپوزیت دندان میباشند

  26 اسفند 1396