banner

تماس با ما

واجدین شرایط ایمپلنت چه افرادی هستند؟

واجدین شرایط ایمپلنت چه افرادی هستند؟

شاید بهتر باشد در ابتدا بدانیم که چه کسانی کاندیدای استفاده از ایمپلنت دندان هستند. بررسی این موضوع سبب می شود که نتیجه بهتری حاصل شود.

کاندیدای ایمپلنت  دندان

اگر بخواهیم به صورت مختصر در این خصوص سخن بگوییم، در واقع این روش در درمان بی دندانی و فضای خالی ناشی از آن کاربرد باشد و از دسته مسائل کاربردی در طرح لبخند زیبا نیز محسوب می شود. برای اعمال در ابتدا از یک پایه از جنس تیتانیوم استفاده شده و پس از مدت 2 الی 6 ماه با توجه به یکپارچه شدن استخوان دندان می توان به سراغ روکشی که قرار است به عنوان تاج مشخص شود رفت.

حال سؤال اینجاست که این روش برای چه افرادی مناسب است و چه افرادی نمی توانند به سراغ این روش درمانی بروند. به طور کلی برای انجام این عمل می بایست استخوان ناحیه ای که قرار است ایمپلنت شود از نظر قطر، ارتفاع و هم چنین تراکم دارای استانداردهای لازم باشد. به طور کلی این روش برای افرادی که به بهداشت دهان و دندان خود حداقل پس از خوردن وعده غذای اصلی و همچنین پس از خوردن غذاهای چسبنده اهمیت می دهند مناسب می باشد. فردی که دارای بیماری شدید لثه ای است کاندید مناسبی برای این عمل نخواهد بود!

کشیدن سیگار و سایر موارد در این قبیل پس از این درمان با مشکلات جدی همراه بود و اگر قصد انجام این روش را دارید می بایست سیگار کشیدن را رها و یا به حداقل برسانید. افرادی که مبتلا به دیابت هستند می بایست بر اساس بررسی های جدی اقدام به این عمل نمایند. سرطان های مختلف نیز در خصوص عمل کمی مشکلساز بوده و البته گاه با توجه به نوع پیشرفت بیماری می تواند مورد بررسی قرار بگیرد. 

اطلاعات تکمیلی در خصوص این عمل

گاهی دیده می شود که لثه و استخوان فضایی که نیاز به ایمپلنت است دارای عفونت زیاد بوده و این موضوع در نهایت منجر به لق شدن شده و احتمالاً می بایست ایمپلنت را خارج نمود. اگر تنها یک دندان را از دسته داده اید می توانید با استفاده از آن نمایید، اما افرادی که چندین دندان یک منطقه را از دسته داده اند نیاز به استفاده از چندین پایه ندارند و می توانند به صورت ترکیبی با بریج این مناطق را پر نمایند به این معنی که در یک سمت از پایه استفاده شده و با قابلیت صحیح می تواند روکش را با پایه های اعمال شده بر روی تمامی فضای خالی اعمال نمود.

اگر تمامی دندان های خود را از دسته داده اید استفاده از این روش گزینه ای مناسب و جایگزین دندان های مصنوعی برای شما می باشد. شاید دیده شود که فک پایین به سمت لقی رفته و البته این شرایط توسط بهترین دندانپزشک زیبایی قابل بررسی بوده و می تواند از گیره های سفت شونده استفاده نماید.

سن مناسب برای این عمل

در واقع این موضوع در ابتدا برای سنین بالا که دندان های طبیعی خود را از دست داده اند اعمال شد اما با وجود میزان بالای تصادفات و همچنین وجود ضربه های مختلف گاه در سنین کم نیز فرد دندان خود را از دست می دهد به این منظور این روش می تواند در سنین کم نیز می تواند اعمال شود مشروط بر اینکه شما سن حد نصاب رسیده باشید. در واقع رشد فک می بایست تکمیل شود. دندانپزشک زیبایی و اصلاح طرح لبخند بهترین سن شروع برای این درمان را از 18 سالگی اعلام نموده است.

1396/10/20

عنوان ویدئو

مجله دندانپزشکی
 • ترمیم ایمپلنت اندواستیل
  ترمیم ایمپلنت اندواستیل

  ایمپلنت اندواستیل برای ترمیم دندان هایی که در حال خراب شدن هستند بهترین گزینه می باشد. ایمپلنت اندواستیل از مزایای بسیاری برخوردار است.

  28 اسفند 1396
 • ترمیم زیبایی دندان با کامپوزیت
  ترمیم زیبایی دندان با کامپوزیت

  برای ترمیم و زیبایی دندان ها از روشی به نام ونیر کامپوزیت دندان استفاده می شود. برطرف کردن بد رنگی و همردیف کردن دندانها ازکاربردهای کامپوزیت دندان میباشند

  26 اسفند 1396