banner

تماس با ما

واجدین شرایط ایمپلنت چه افرادی هستند؟

واجدین شرایط ایمپلنت چه افرادی هستند؟

 

شاید بهتر باشد در ابتدا بدانیم که چه کسانی کاندیدای استفاده از ایمپلنت دندان هستند. بررسی این موضوع سبب می شود که نتیجه بهتری حاصل شود.

کاندیدای ایمپلنت  دندان

اگر بخواهیم به صورت مختصر در خصوص ایمپلنت دندان سخن بگوییم، در واقع ایمپلنت دندان در درمان بی دندانی و فضای خالی ناشی از آن کاربرد باشد و از دسته مسائل کاربردی در طرح لبخند زیبا نیز محسوب می شود. برای اعمال ایمپلنت در ابتدا از یک پایه از جنس تیتانیوم استفاده شده و پس از مدت 2 الی 6 ماه با توجه به یکپارچه شدن استخوان دندان می توان به سراغ روکشی که قرار است به عنوان تاج مشخص شود رفت.

حال سؤال اینجاست که ایمپلنت  برای چه افرادی مناسب است و چه افرادی نمی توانند به سراغ این روش درمانی بروند. به طور کلی برای انجام عمل ایمپلنت دندان می بایست استخوان ناحیه ای که قرار است ایمپلنت شود از نظر قطر، ارتفاع و هم چنین تراکم دارای استانداردهای لازم باشد. به طور کلی ایمپلنت برای افرادی که به بهداشت دهان و دندان خود حداقل پس از خوردن وعده غذای اصلی و همچنین پس از خوردن غذاهای چسبنده اهمیت می دهند مناسب می باشد. فردی که دارای بیماری شدید لثه ای است کاندید مناسبی برای ایمپلنت دندان نخواهد بود!

کشیدن سیگار و سایر موارد در این قبیل پس از ایمپلنت  دندان با مشکلات جدی همراه بود و اگر قصد انجام ایمپلنت دارید می بایست سیگار کشیدن را رها و یا به حداقل برسانید. افرادی که مبتلا به دیابت هستند می بایست بر اساس بررسی های جدی اقدام به ایمپلنت نمایند. سرطان های مختلف نیز در خصوص عمل ایمپلنت کمی مشکلساز بوده و البته گاه با توجه به نوع پیشرفت بیماری می تواند مورد بررسی قرار بگیرد. 

اطلاعات تکمیلی در خصوص ایمپلنت دندان

گاهی دیده می شود که لثه و استخوان فضایی که نیاز به ایمپلنت است دارای عفونت زیاد بوده و این موضوع در نهایت منجر به لق شدن ایمپلنت شده و احتمالاً می بایست ایمپلنت دندان را خارج نمود. اگر تنها یک دندان را از دسته داده اید می توانید با استفاده از یک ایمپلنت آن را پر نمایید، اما افرادی که چندین دندان یک منطقه را از دسته داده اند نیاز به استفاده از چندین پایه ایمپلنت ندارند و می توانند به صورت ترکیبی با بریج این مناطق را پر نمایند به این معنی که در یک سمت از پایه استفاده شده و با قابلیت صحیح می تواند روکش را با پایه های اعمال شده بر روی تمامی فضای خالی اعمال نمود.

اگر تمامی دندان های خود را از دسته داده اید استفاده از ایمپلنت گزینه ای مناسب و جایگزین دندان های مصنوعی برای شما می باشد. شاید دیده شود که فک پایین به سمت لقی رفته و البته این شرایط توسط دندانپزشک حازق قابل بررسی بوده و می تواند از گیره های سفت شونده استفاده نماید.

سن مناسب برای ایمپلنت دندان

گاهی سؤال می شود که آیا استفاده از ایمپلنت برای تمامی سنین مناسب است؟ در واقع این موضوع در ابتدا برای سنین بالا که دندان های طبیعی خود را از دست داده اند اعمال شد اما با وجود میزان بالای تصادفات و همچنین وجود ضربه های مختلف گاه در سنین کم نیز فرد دندان خود را از دست می دهد به این منظور ایمپلنت در سنین کم نیز می تواند اعمال شود مشروط بر اینکه شما سن حد نصاب رسیده باشید. در واقع رشد فک می بایست تکمیل شود و سپس به سراغ ایمپلنت دندان بروید. دندانپزشک زیبایی و اصلاح طرح لبخند بهترین سن شروع برای ایمپلنت را از 18 سالگی اعلام نموده است.

1396/10/20

عنوان ویدئو

مجله دندانپزشکی
 • عمر ایمپلنت دندان چقدر است؟
  عمر ایمپلنت دندان چقدر است؟

  یکی از بهترین راه های درمان بی دندانی ایمپلنت دندان است. ایمپلنت دندان می تواند بیش از 20 سال عمر داشته باشد اما مراقبت از دندان های کاشته شده نیز مهم است.

  27 دی 1396
 • دندان مصنوعی متحرک بهتر است یا ایمپلنت؟
  دندان مصنوعی متحرک بهتر است یا ایمپلنت؟

  دندان مصنوعی متحرک و ایمپلنت از روش هایی هستند که برای جایگزن دندان اصلی مطرح می شوند، دندان مصنوعی متحرک و ایمپلنت مزیت های خاص خود را دارند.

  25 دی 1396