banner

تماس با ما

چطور لبخند خود را به لبخند زیباتر کنیم؟

چطور لبخند خود را به لبخند زیباتر کنیم؟

در گذشته از دست دادن یک یا چند دندان به عنوان یک مشکل بزرگ در زیبایی دهان و دندان به شمار می آمد و تنها راه حل آن استفاده از دندان های مصنوعی بود که معمولاً رضایت افراد از این دندان ها بسیار کم بود. امروزه با روش ایمپلنت دندان و پیشرفت علم، مشکلات از دست دادن دندان به خوبی حل شده است.

دندانپزشکی زیبایی  و داشتن لبخند زیبا

دندانپزشکی زیبایی یکی از شاخه های دندانپزشکی است که عمده فعالیت آن را می توان زیبا سازی دندان های فرد و داشتن لبخند زیبا و یا به اصطلاح لبخند هالیوودی دانست. داشتن لبخند زیبا یکی از مهم ترین عوامل در ایجاد اعتماد به نفس برای افراد است و شاید تا چند دهه گذشته داشتن لبخند زیبا تنها رویا بود و دست یافتن به آن غیرممکن! اما خوشبختانه امروزه در حوزه دندانپزشکی زیبایی  با روش های مدرن و به روز، همچون روش ایمپلنت و یا لمنیت دندان، علاوه بر ترمیم دندان های خراب و آسیب دیده در نهایت لبخندی زیبا و جذاب نیز برای بیماران به جا می ماند. بلیچینگ که همان سفید کردن دندان ها می باشد، یکی از موارد پرطرفدار در دندانپزشکی زیبایی است. مواد به کار رفته در این روش ماندگاری طولانی مدت داشته و دندان های زرد رنگ تا زمان زیادی سفید می مانند.

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان چیست؟

به نوعی از پایه تیتانیومی که متناسب و سازگار با سیستم بدن انسان می باشد، ایمپلنت دندان گفته می شود. این ایمپلنت برای مواردی مناسب است که دو یا چند دندان از دست رفته باشد. ایمپلنت توسط پزشک به استخوان فک متصل می شود تا با استخوان سازی که سلول های استخوان روی ایمپلنت انجام می دهند جوش خوردن آن به فک به خوبی صورت گیرد. عمل جوش خوردن ایمپلنت دندان معمولاً یک تا چهار ماه طول می کشد.

از دست دادن دندان نقش بسیار زیادی در تضعیف روحیه افراد و کاهش اعتماد به نفس خواهد داشت. ایمپلنت دندان این مشکلات را حل کرده و جویدن طبیعی را به فرد بازمی گرداند. علاوه بر این ایمپلنت دندان تأثیر بسیار زیادی در لبخند زیبا خواهد داشت.

ایمپلنت معمولاً در چه سنی انجام می شود؟ برای خانم ها از سن پانزده سالگی ایمپلنت دندان انجام می شود و برای آقایان این عمل در سن هجده سالگی صورت می گیرد.

ایمپلنت دندان

مزایای ایمپلنت دندان

با ایمپلنت کردن دندان، سایر دندان ها دیگر بار جایگزینی دندان از دست رفته را به عهده نخواهند داشت، لذا به بقیه دندان ها آسیب وارد نمی شود. به دلیل قرار گرفتن پایه ایمپلنت در فک، استخوان فک تحلیل نمی رود و زیبایی این ناحیه از صورت دستخوش تغییر نخواهد شد. مدت زمانی که دندان ایمپلنت عمر می کند بیشتر از سایر روش های های درمانی می باشد. در صورت خرابی و از دست رفتن دندان ایمپلنت، جایگزینی آن به سادگی قابل انجام شدن است.

ایمپلنت دندان

نحوه کاشت ایمپلنت دندان به چه صورت می باشد؟

کاشت ایمپلنت دندان مانند دیگر عمل های جراحی با بی حسی موضعی انجام می شود. برای روکش های ایمپلنت از چسب مخصوص دندانپزشکی استفاده می شود. متناسب با فک و دهان فرد گاهی از مینی ایمپلنت یا ایمپلنت باریک استفاده خواهد شد.

ایمپلنت دندان

موارد مناسب برای ایمپلنت دندان

زمانی که به علت از دست رفتن دو یا چند دندان فاصله ای خالی میان دندان ها ایجاد شود و دندان های مجاور سالم و طبیعی باشند.

زمانی که تمامی دندان ها از بین رفته باشند.

همچنین ایمپلنت برای مواقعی که یک ردیف از دندان ها از بین رفته باشد، مناسب است. برای انجام ایمپلنت دندان نیاز است که بدن فرد کاملاً سالم بوده و فک و لثه های او از سلامت کافی برخوردار باشند.

ایمپلنت دندان

بهترین دندانپزشک ایران

معمولاً برای بسیاری از افراد یافتن بهترین دندانپزشک ایران کار بسیار سختی می باشد.  بهترین دندانپزشک ایران از دانش کافی برخوردار بوده و معمولاً بیمار را از هزینه های درمان مطلع می کند و درباره سلامت دندان های بیمار با او رو راست خواهد بود.

1396/12/21

عنوان ویدئو

مجله دندانپزشکی
 • ترمیم ایمپلنت اندواستیل
  ترمیم ایمپلنت اندواستیل

  ایمپلنت اندواستیل برای ترمیم دندان هایی که در حال خراب شدن هستند بهترین گزینه می باشد. ایمپلنت اندواستیل از مزایای بسیاری برخوردار است.

  28 اسفند 1396
 • ترمیم زیبایی دندان با کامپوزیت
  ترمیم زیبایی دندان با کامپوزیت

  برای ترمیم و زیبایی دندان ها از روشی به نام ونیر کامپوزیت دندان استفاده می شود. برطرف کردن بد رنگی و همردیف کردن دندانها ازکاربردهای کامپوزیت دندان میباشند

  26 اسفند 1396