banner

تماس با ما

چه کسانی نباید دندان هایشان را ایمپلنت کنند؟

چه کسانی نباید دندان هایشان را ایمپلنت کنند؟

امروزه از ایمپلنت دندان استقبال بسیار زیادی انجام گرفته است. چندین سال گذشته انجام فعالیت‌های دندانپزشکی محدود به کشیدن، پر کردن و ... می‌شد، امروزه  بسیاری از دندانپزشکان از این علم بهره مند هستند. این روش مزایا و معایبی نیز دارد که به آن ها اشاره می‌نماییم. انجام این عمل برای بعضی از افراد ممنوع است که در ادامه به جزئیات آن می‌پردازیم.

چه کسانی کاندید ایمپلنت دندان می‌باشند؟

همان طور که می دانید همهٔ افراد قابلیت استفاده از این روش را دارند و می‌توانند با مراجعه به پزشک متخصص خود اقدام نمایند. به صورت کلی در بعضی از افراد، این روش پاسخ بهتری می‌دهد و زیبایی خاصی نیز به صورت آن ها می‌بخشد. این قضیه جدای از تبحر و کیفیت کار پزشک متخصص، به قابلیت فک، صورت و نوع دندان‌های افراد نیز بستگی دارد. افرادی که چندین دندان از دست رفته داشته باشند و از بافت دهانی نرم و سالمی برخوردار باشند کاندید کاشت ایمپلنت دندان می‌باشند. نکته قابل توجه دیگر داشتن استخوان کافی در دهان افراد است که به انجام این روش درمانی کمک زیادی می‌نماید. در صورت عدم وجود این شرایط با انجام جراحی‌های اصلاحی نیز می‌توان افراد را برای کاشت ایمپلنت بهتر و با کیفیت تر آماده نمود. برای انجام درمان با کیفیت باید به بهترین دندانپزشکی زیبایی مراجعه نمود.

ایمپلنت دندانچه کسانی نباید دندان‌هایشان را ایمپلنت کنند؟

اکثر افراد می‌توانند از این درمان استفاده کنند مگر در مواردی که انجام این نوع درمان منجر به آسیب به اندام و اعضای بدن افراد شود. برای مثال افرادی که بیماری‌های سیستماتیک اتوایمیون دارند و یا بیمارانی که مراحل شیمی درمانی را پشت سر می‌گذارند نباید این درمان را انجام دهند. انجام این روش برای این افراد همراه با ضرر خواهد بود و باید پزشک متخصص این موارد را به یاد داشته باشد. از طرفی بیماران دیابتی نیز باید این درمان را با احتیاط بیشتری انجام دهند. انجام این درمان به شرط پایین نگه داشتن قند مانعی ندارد. اما برای افرادی که به صورت مداوم سیگار مصرف می‌کنند و به بهداشت دهان و دندان خود اهمیتی نمی‌دهند منع دارد. بیماران تحت رادیوتراپی به خصوص افرادی که در ناحیه فک و صورت تحت رادیوتراپی هستند و بیمارانی که در مدت زمان زیادی تحت درمان بیس فسفونات بوده‌اند، نباید از این درمان استفاده کنند. انجام و یا عدم انجام این روش به نظر دندانپزشک بستگی دارد.

ایمپلنت دندان


مزایا و معایب ایمپلنت دندان

زمانبر بودن این درمان ، عوارض احتمالی جراحی، عوارض احتمالی مرتبط با عدم مراجعه به پزشک متخصص، معایب دوره ای و هزینهٔ تقریبا زیاد از معایب این روش می‌باشد. افراد باید قبل از انجام این عمل در مورد پزشک متخصص و عوارض احتمالی آن حتماً آگاهی کسب نمایند. اما انجام این نوع درمان جدای از معایب ذکر شده مزایای زیادی نیز دارد که باعث شده است افراد زیادی به آن روی بیاورند. طبیعی بودن نسبت به دندان مصنوعی، خوش فرم شدن صورت نسبت به سایر روش ها، عدم چسبندگی دندان، عدم لغزش دندان، عدم وجود صداهای ایجاد شده هنگام صحبت کردن پس از انجام این عمل، راحتی در خوردن غذا، حفظ ساختمان دندان‌های مجاور، اعتماد به نفس، زیبایی و عدم پوسیدگی از مزایای این نوع درمان می‌باشد.

افرادی که قصد استفاده از این روش را برای دندان‌های خود را دارند باید دقت داشته باشند که قبل از این اقدام، بیماری‌های احتمالی خود و شرایط شان را برای پزشک بازگو کنند. اگر انجام این روش توسط پزشک متخصص و با تجربه انجام گیرد نوع درمان پس زده نخواهد شد و همواره با موفقیت همراه خواهد بود. به طور کلی مزایای انجام این درمان از معایب آن بسیار بیشتر می‌باشد. اگر انجام این روش همراه با مراجعه به دندانپزشک مناسب و متخصص انجام گیرد، شما دچار هیچ گونه مشکلی نخواهید شد.

1396/12/14

عنوان ویدئو

مجله دندانپزشکی
 • ترمیم ایمپلنت اندواستیل
  ترمیم ایمپلنت اندواستیل

  ایمپلنت اندواستیل برای ترمیم دندان هایی که در حال خراب شدن هستند بهترین گزینه می باشد. ایمپلنت اندواستیل از مزایای بسیاری برخوردار است.

  28 اسفند 1396
 • ترمیم زیبایی دندان با کامپوزیت
  ترمیم زیبایی دندان با کامپوزیت

  برای ترمیم و زیبایی دندان ها از روشی به نام ونیر کامپوزیت دندان استفاده می شود. برطرف کردن بد رنگی و همردیف کردن دندانها ازکاربردهای کامپوزیت دندان میباشند

  26 اسفند 1396