banner

تماس با ما

کانتورینگ لثه چیست؟

کانتورینگ لثه چیست؟ لبخند لثه ای یکی از مشکلات رایج بین بسیاری از افرادی است که به علت رشد بیش از حد لثه و پوشاندن دندان ها باعث بروز عدم زیبایی در چهره بیمار و لبخند وی می شود و با این وضعیت اعتماد به نفس بیمار نیز بسیار کاهش می یابد. در این وضعیت لثه بیمار در زمان خندیدن بیش از اندازه بزرگ دیده شده و دندانها از لثه کوچکتر به نظر می رسند و از اینرو لبخند نامتناسبی را در چهره فرد پدیدار می کند.

لبخند لثه ای در شاخه دندانپزشکی زیبایی بوده و تحت نظارت پزشک متخصص با تجربه از طریق رویکردهای نوین اصلاح طرح لبخند مانند کانتورینگ لثه یا لیفتینگ اصلاح پذیر است. با توجه به اینکه کانتورینگ لثه بر روی اصلاح طرح لبخند تاثیر زیادی دارد باید به پزشک متخصص با تجربه در حوزه دندانپزشکی زیبایی مراجعه کنید که به صورت تخصصی در زمینه کانتورینگ لثه تجربه داشته و دوره های تخصصی و فوق تخصصی مرتبط با درمان این بیماری را گذرانده باشد.

در کانتورینگ لثه، بعد از تزریق بی حسی موضعی درون لثه، برای برش مقداری از بافت اضافی لثه و شکل دهی مجدد لثه های بیمار به ویژه  در بخش دندان های جلویی بیمار از لیزر استفاده می شود. مزیت استفاده از لیزر درمانی بستن رگ های خونی لثه، بهبود سریع تر و اصلاح طرح لبخند بیمار است. باید به این نکته اشاره کرد که اگر شکل دهی لثه کفایت نکند، ممکن است استخوان جلوی ریشه دندان نیز کاهش یابد به صورتی که لبه های لثه بیمار تقریبا 3 میلیمتر لبه استخوان باشد. زیرا با کاهش استخوان، بافت لثه نیز عقب می رود.کانتورینگ لثه توسط چه کسی باید انجام شود؟


مهارت و تخصص پزشک متخصص کانتورینگ لثه بسیار حائز اهمیت است. دندانپزشک می بایست در استفاده از لیزر و همچنین رویکردهای دندانپزشکی زیبایی و اصلاح طرح لبخند از مهارت و تجربه کافی برخوردار باشد زیرا زیبایی و سلامت لثه برای جلوگیری از آسیب های و بیمارهای دهان و دندان بسیار حائز اهمیت است. به طور مثال، برداشت زیاد بافت لثه علاوه بر احتمال دیده شدن بیش از حد دندانها احتمال بروز عفونت لثه را نیز برای بیمار در پی خواهد داشت. در همین راستا دندانپزشک مجرب و بهترین دندانپزشک زیبایی برای عمل ژنژیوکتومی باید با مشورت و آگاهی صورت گیرد.
کانتورینگ لثه برای چه افرادی مناسب است؟
دندانپزشکی زیبایی و رویکردهای درمانی اصلاح طرح لبخند در عمل های زیبایی لثه بسیار مطرح می باشد. به ویژه اگر بیمار بخواهد لثه هایی همتراز و خوش فرم داشته باشد در این صورت رویکردهای درمانی اصلاح طرح لبخند با توجه به نظارت متخصص دندانپزشک انجام می شود. افرادی که به دنبال اصلاح طرح لبخند خود هستند یا از بدشکلی دندان ها یا عدم تقارن بین دندان و لثه رنج می برند کاندیدای مناسب کانتورینگ لثه می باشند.

کانتورینگ لثه برای افراد دارای لثه های نامتقارن یا افرادی که لثه بخش زیادی از دندانهای آنها را پوشانده است، گزینه ای مناسب برای کانتورینگ لثه می باشد. متخصص دندان پزشکی زیبایی برای اصلاح طرح لبخند بیمار خود، خط لثه را برای بلندتر جلوه دادن دندان ها تغییر می دهد تا خط لثه ای متقارن و لبخندی زیبا را ایجاد نماید.مراحل بهبودی کانتورینگ لثه


بعد از انجام عمل لیفتینگ لثه بیمار ممکن است تا یک هفته دچار درد در لثه و ورم باشد که خللی در فعالیت های روزانه مانند صحبت کردن، غذا خوردن و آشامیدن ندارد و بعد از مدتی این درد یا ورم نیز از بین می رود. متخصص دندانپزشکی زیبایی به منظور کاهش درد یا ناراحتی بیمار مقداری ایبوپروفن تجویز می کند. بعلاوه نخ کشیدن و مسواک زدن بیمار بعد از این عمل باید با دقت و آهستگی انجام شود.
انجام کانتورینگ لثه عوارض خاصی ندارد و می بایست تحت نظارت پزشک متخصص دندانپزشکی زیبایی بیمار به مصرف داروها و آنتی بیوتیک های تجویز شده بپردازد، اصول و نکات مرتبط با مراقبت های بهداشتی دهان و دندان را رعایت نماید تا فواصل دندانها در بازه زمانی 10 الی 14 ماه ترمیم شده و پر شود.
دکتر آشتیانی با اتکاء به سالها تجربه و گذراندن دوره های تخصصی و فوق تخصصی دندانپزشکی زیبایی و اصلاح طرح لبخند به ارائه بهترین سطح کیفیت خدمات با استفاده از دانش و تجربه کادر درمانی مجرب و استفاده از به روزترین تکنیکها و فناوریهای درمانی روز دنیا می پردازد. برای دریافت مشاوره و کسب آگاهی از نحوه انجام عمل ژنژیوکتومی با کلینیک دندانپزشکی ایشان تماس حاصل فرمایید.
1396/09/20

عنوان ویدئو

مجله دندانپزشکی
 • ترمیم ایمپلنت اندواستیل
  ترمیم ایمپلنت اندواستیل

  ایمپلنت اندواستیل برای ترمیم دندان هایی که در حال خراب شدن هستند بهترین گزینه می باشد. ایمپلنت اندواستیل از مزایای بسیاری برخوردار است.

  28 اسفند 1396
 • ترمیم زیبایی دندان با کامپوزیت
  ترمیم زیبایی دندان با کامپوزیت

  برای ترمیم و زیبایی دندان ها از روشی به نام ونیر کامپوزیت دندان استفاده می شود. برطرف کردن بد رنگی و همردیف کردن دندانها ازکاربردهای کامپوزیت دندان میباشند

  26 اسفند 1396