banner

تماس با ما

شاخص های بهترین دندانپزشک در ایران

شاخص های بهترین دندانپزشک در ایران بهترین دندانپزشک ایران روش های مختلفی را جهت بهبود وضعیت دندان هر فرد ارائه می دهد. بنابراین انتخاب یک دندانپزشک خوب بسیار مهم می‌باشد. افرادی که همیشه به پاکیزگی و سلامت دهان و دندان خود اهمیت می‌دهند و با شاخص های بهترین دندانپزشک در ایران آشنا هستند، هزینه و درد کمتری نسبت به افرادی که به سلامت دهان و دندان خود اهمیت نمی‌دهند و توجهی به شاخص های بهترین دندانپزشک در ایران ندارند، متحمل می‌شوند. برای انتخاب یک دندانپزشک خوب باید با شاخص های بهترین دندانپزشک ایران آشنا بود، تا بتوان بهترین گزینه را برای درمان انتخاب کرد. برای آشنایی با شاخص های  بهترین دندانپزشک ایران  تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

مهارت و چابک بودن بهترین دندانپزشک ایران


یکی از مهم ترین شاخص های بهترین دندانپزشک ایران مهارت و چابک بودن دندانپزشک می‌باشد. از آنجا که فضای دهان برای بعضی از عملیات و اعمال در دندانپزشکی طولانی و سخت، فضای بسیار محدود و کوچکی می‌باشد بنابراین بهترین دندانپزشکی زیبایی دارای ماهر و توانا است که در همین فضای محدود با حداکثر سرعت و دقت عمل نموده و حداقل آسیب را به لب‌ها و بافت مخاطی درون دهان شما وارد کند. اگر دندانپزشکی هنگام کار سبب کبودی و زخم دهان و لب‌های مراجعه کننده شود، باید با دندانپزشک ماهرتری جایگزین گردد.

بهترین دندانپزشک ایران همیشه به دنبال یادگیری باشد


از آنجا که علوم پزشکی و دندانپزشکی هر روزه در حال پیشرفت و به روز رسانی می‌باشند، بنابراین یکی از شاخص های بهترین دندانپزشک ایران این است که دندانپزشک، خود را با علم و فنون جدید به روز کرده و از فنون و روش‌های مدرن استفاده کند.

بهترین دندانپزشک ایران فعالانه گوش داده و سپس آموزش می‌دهد


هم چنین اگر می‌خواهد مشکلات بیمار را به خوبی حل کند و عملکرد مناسب داشته باشد ابتدا باید به سخنان بیمار به خوبی گوش فراداده که هم مشکل اصلی را پیدا کند هم با برقراری ارتباط با مراجعه کننده از استرس او بکاهد، که بر همین اساس گوش دادن فعال یکی از موارد مهم گنجانده شده در شاخص های بهترین دندانپزشک ایران می‌باشد.

 از آنجا که اغلب افراد مراجعه کننده به مراکز دندانپزشکی اطلاعات زیادی درباره‌ی مشکلات و مسائل دندانپزشکی ندارند بنابراین یکی دیگر از شاخص‌های بهترین دندانپزشک ایران ارائه‌ی آموزش مناسب به مراجعه کننده می‌باشد. که بسته به روش هر کلینیک دندانپزشکی روش‌های ارائه‌ی اطلاعات متفاوت می‌باشد. مثلا بعضی مراکز با طراحی وب سایت یا دیگر روش ها اطلاعات لازم برای هر عملیات را در اختیار بیمار قرار می‌دهد تا با این روش سوالات بیمار را  پاسخ داده و از استرس آن‌ها بکاهد و اینکه آن‌ها ابتدا باید پیشگیری کننده و آموزش دهنده خوبی باشند سپس یک درمان کننده‌ی خوب.


بهترین دندانپزشک ایران زمان و توان مالی مراجعه کننده

یکی از شاخص های بهترین دندانپزشک ایران این است که دندانپزشک فقط به فکر سود خود نباشد و توان مالی مراجعه کننده را در نظر بگیرد مثلا اگر فرد از توان مالی خوبی برخوردار نیست در صورت امکان روش‌های خانگی و کم هزینه تری مانند داروهای شیمیایی را به بیمار پیشنهاد نماید و از دیگر شاخص‌های بهترین دندانپزشک ایران در نظر گرفتن وقت مراجعه کننده می‌باشد. دندانپزشک باید طوری برنامه ریزی کند و ساعت حضور در مطب به بیماران دهد که آن‌ها زمان زیادی را در اتاق انتظار نگذرانند. البته باید به این نکات توجه کنیم که دندانپزشکی خوب است که اولویت و هدف اصلیش سلامت بیمار باشد نه انگیزه‌های مالی.

پیشگیری از عفونت و انتقال بیماری ها توسط بهترین دندانپزشک ایران


همیشه دندانپزشکی‌ها از مراکز مهم انتقال عفونت و بیماریهایی از جمله ایدز و هپاتیت B و Cمی‌باشند. بنابراین یکی از  شاخص‌های بهترین دندانپزشک ایران انتخاب کلینیک دندانپزشکی است که تمیز بوده و به صورت استریل فعالیت می‌کنند و روش‌های استریلیزاسیون را اعمال می نمایند.

نکات دیگر در انتخاب شاخص های بهترین دندانپزشک ایران


یکی دیگر از شاخص های بهترین دندانپزشک ایران این است که دندانپزشکی را انتخاب کنیم که طبق گرافی گرفته شده از دندان‌های شما اعمال دندانپزشکی انجام دهد.
همچنین از دیگر  شاخص های بهترین دندانپزشک ایران محل فارغ التحصیلی دندانپزشک می‌باشد. زیرا هرچه دانشگاه معتبرتر باشد اساتید برگزیده تری مسئول آموزش به دندان پزشک شما بوده اند. همین‌طور ازشاخص های بهترین دندانپزشک ایران سابقه‌ی کار او می‌باشد و اینکه هر دندانپزشکی پول بیشتری بگیرد کار او بهتر است باور بسیار غلطی می‌باشد.
نتیجه گیری
 توجه به شاخص های بهترین دندانپزشک ایران سبب می‌شود که با انتخاب یک دنداپزشک خوب هم سلامت دهان و دندان بیشتر حفظ شود و هم مانع از اتلاف وقت و هزینه‌های اضافه در انجام اعمال دندانپزشکی شوید.

عنوان ویدئو

مجله دندانپزشکی
 • ترمیم ایمپلنت اندواستیل
  ترمیم ایمپلنت اندواستیل

  ایمپلنت اندواستیل برای ترمیم دندان هایی که در حال خراب شدن هستند بهترین گزینه می باشد. ایمپلنت اندواستیل از مزایای بسیاری برخوردار است.

  28 اسفند 1396
 • ترمیم زیبایی دندان با کامپوزیت
  ترمیم زیبایی دندان با کامپوزیت

  برای ترمیم و زیبایی دندان ها از روشی به نام ونیر کامپوزیت دندان استفاده می شود. برطرف کردن بد رنگی و همردیف کردن دندانها ازکاربردهای کامپوزیت دندان میباشند

  26 اسفند 1396